İPLİK: Kumaşlar ipliklerden dokunur. Pamuk, Polyester, Bambu gibi iplikler değişik şekillerde bir araya gelerek kumaşları oluşturur. Pamuk ve Bambu gibi doğal ürünler vücuttaki teri çabuk emdiği ve vücudun nefes almasını sağladığı için daha iyi bir tercihtir. Pamuk, ev tekstili sektöründe yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

İPLİK SAYISI: İplik sayısı kumaşın kalitesini belirleyen en önemli etmendir. Kısaca bir cm2 deki atkı ve çözgü ipliği sayılarının toplamı olarak ifade edilebilir. cm2 deki iplik sayısı arttıkça kumaşın kalitesi artar, daha yumuşak ve dayanıklı olur yalnız iplik kalınlığı da daha inceleşir.

SATEN KUMAŞ: % 100 Pamuk liflerinden üretilmiş penye iplikler ile yüksek sıklıkta dörde bir bağlantılı saten örgüsü ile dokunur. Bu sayede parlaklık, tuşe ve dökümlülük kazanır. Örgü yapısında olması sebebiyle sık bir dokuma türüdür.. Saten kumaşlarda 1 cm2 içerisinde 80 ile 157 tel arasında iplik bulunur. Örgü yapısında ise, 5 çözgü/ 1 atkı ya da 7 çözgü/1 atkı şeklindedir. Bu kadar küçük alanda bu kadar çok ipliğin olması için de haliyle kullanılan ipliğin çok ince olması gerekmektedir. Bunun sağladığı avantaj ise, mamul kumaşta yumuşak bir tuşedir. Fakat hem ince ipliğin fiyatının yüksek olması hem de dokuma sıklığından dolayı, dokuma makinasının randımanın düşmesinden dolayı ortaya çıkan kumaş maliyeti de yüksek olmaktadır.

PERKAL (POPLİN) KUMAŞ: % 100 Pamuktan ince penye lifleri ile üretilmiştir. İpliklerin birbiri ile bağlantısı birebirdir. Kumaşın yüzeyi düzenli yapısı sık ve örtücüdür. Saten kumaşlara göre daha dayanıklıdır ama Saten kumaşın yumuşaklığı ve parlıklığı yoktur.

RANFORCE ( MAXIFORCE / COTONFORCE ) KUMAŞ: % 100 Pamuktan yapılmış ve kumaş yüzeyindeki ipliklerin oluşturduğu doku ile hava geçirgenliği yüksektir. Renk atması ve çekme özelliği yapmayan özel pamuk ipliğinden üretilmiş kumaş

BAMBU KUMAŞ: Bu kumaşların dokumasında kullanılan özel elyaf, bambu ağacından elde edilen doğal bir elyaftır. Bambu elyafının kimyasal yapısı sayesinde üzerinde bakterilerin hızlı çoğalmasına karşı dirençlidir. Bambu ürünler yumuşak bir dokunuş hissi yaratır. Bu his bambu elyafının doğallığının bir simgesi olarak pamuklu ürünlere rakip bir ürün olmasını sağlar.
Bambu bitkisinden elde edilen doğal bir elyaf olan bambu ipliği cilde serin bir his vermektedir. Antibakteriyel ve ultraviyole ışıktan koruma özelliklerinin yanı sıra yumuşaklığı ve nem emme özelliğiyle oldukça ön plana çıkan bir elyaftır.

POLYESTER KUMAŞ: % 100 polyester elyafı, özel üretim teknikleri ile üretilmesi sayesinde, ipeksi bir dokunuş ve göz alıcı bir parlaklığa sahip kumaştır. Kaygan ve yumuşak yapısıyla son derece estetik bir görüntüye sahiptir. Kolay kurur ve ütülenir. Defalarca yıkandığında bile ilk günkü parlaklığını muhafaza eder.

Otel tekstil ürünlerimizde sadece yüksek kalite ”US Supima” pamuğu kullanmaktayız.