Otel çarşafları, otellerde konaklayan misafirlerin rahatı ve hijyenik bir ortam sağlamak için tasarlanmıştır. Otel çarşafları en kaliteli ipliklerden üretilir ve sık yıkamalara dayanıklıdır. Otel çarşafı satın alma kriterleri arasında iplik sayısı ve terbiyesi yer alır. Belirtilen tel sayısı 1cm² içersindeki iplik sayısıdır. Otel tekstil ürünleri endüstriyel kullanıma uygun, sık yıkamaya dayanıklı, yüksek nitelikte üretilmiştir.

Otel çarşafları konusunda farklı ürünler mevcuttur. Lastikli çarşaf, düz çarşaf, nevresim takımı gibi ürünler otellerde sıklıkla kullanılır.

Otel çarşafları genellikle beyazdır çünkü beyaz renk temizliği ve hijyeni sembolize eder. Kirli çarşaflar ayrı ayrı toplanır ve ön yıkama için uygun bir deterjan veya ön yıkama sıvısı ile yıkanır. Çarşaflar daha sonra yüksek sıcaklıkta (genellikle 60-90°C) ana yıkama için tekrar yıkanır. Çamaşır suyu veya ağartıcı ilave edilebilir. Otel çarşafları kaç derecede yıkanır? En ideal sıcaklık 40 ile 60 derece olarak değerlendiriliyor.

Çarşaf alırken diğer dikkat etmeniz gereken bir konuda, her bir yatak için kaç adet çarşaf satın almanız gerektiğidir.

Bu, otel dilinde PAR ile adlandırılmaktadır. PAR3 sisteminde, her bir yatak için 3 çarşaf alınması gerektiğidir. Bir adet çarşaf yatak üzerinde kullanım için, bir adet çarşaf yıkamadadır ve bir adet çarşaf da stokta bulunmak üzere, her yatak için 3 çarşaf gerekmektedir.

Doluluk oranları daha az olan oteller veya bütçeden kısmak isteyen oteller, PAR2 sistemi de kullanabilir.

× Canlı Sohbet